Friday
Bought Lollipops and Marmee for my class. I'm a nice person ;D. Fruits + Cream + Cola. Yeah right, Cola indeed. I ate one and in two packets only have one for each packet. Maybe someone else took it, I'll never know.
Furiously angry. But anyway, it cost $1.00+ only.
Saturday

Valentine's Day! It's another ordinary day staying at home.
Sunday
From morning till night, I've been studying my Spellings all day long. English, 4 chapters of Chinese, and now I understand those complicated words of Chinese! :) My work paid off yea.
Now I need to finish up my homework. Goodbye people. :D